vložte kočku

praha. česká republika  /  emo-electronica  /  www.landminealert.org/vloztekocku  /  pátek, budvar stage, 20:00

Vložte kočku jsou čtyři lidé, co dělají hudbu.
Vložte kočku, to je kombinace živé elektroniky, natriggerovaných bicích, pětistrunných houslí, pianina a surreálných textů.

V březnu 2012 vydali Tátu, první dlouhé album, které sklidilo několik téměř nadšených recenzí a nominaci na Anděla v kategorii elektronická hudba. Tátu si v prvním roce od vydání stáhla tisícovka lidí. Ve světě je i 144 chlupatých flashek s Tátou a s bonusy v podobě všech předchozích nahrávek a video záznamu Landmine Alert Live Session 2011 ze střechy někde na Národní třídě.

V listopadu 2013 vychází nejnovější album. Zatímco příprava debutové desky trvala dlouhé měsíce, práce na albu SEAT se odehrávaly v mnohem rychlejším tempu, měsíc na zkoušení, týden nahrávání a tři týdny postprodukce. Cílem bylo dosáhnout co největší "živosti", protože deska je o lásce (smrti). Album ve fyzické podobě je k dostání na ručně vyráběných zvířecích flashkách a na kazetách (do auta). SEAT se objevil v mnoha výročních žebříčcích a byl oceněn novinářskou cenou Vinyla za desku roku a žánrovým Andělem za elektronickou hudbu.

VK mají za sebou šest let existence, přes dvě stovky koncertů (kdo by počítal) od Bělehradu po Vrchlabí, od Bohumína po Nepomuk. Za zmínku stojí úspěšná účast na Colours of Ostrava 2013 (recenze), nebo zaznamenané vystoupení v karlínském Studiu A Českého rozhlasu v rámci Radio Wave Live Session 2012.

Kapela v červenci 2013 secvičila soundtrack k němému filmu Deník ztracené, který na živo představila na LFŠ 2013 v Uherském hradišti (recenze). Další promítání-koncert se chystá na březen do pražského Bio Oko. VK kromě toho vytvořili hudbu ke čtyřem divadelním představením (Turista, Krásná z Roissy, O Ohlédnutí, Nosorožec) a na páté inscenaci Metr a půl na šířku se pracuje. Hudba z EP Toxoplazmo si našla cestu do snímku L.H.

Předchozí Další

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Součástí festivalu je také největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce. Festival se už jedenáctým rokem snaží rozvíjet občanskou společnost a nabídnout lidem příležitost zapojit se do dění ve městě. Snažíme se veřejnost pozitivně ovlivňovat po celý rok, proto se zapojujeme i do dalších iniciativ - například vloni jsme spustili projekt Studentské krvebraní, díky kterému se nám podařilo pro českobudějovickou nemocnici získat již více než 400 nových dárců krve. Budějovický Majáles není jen festival, je to také komunita lidí, kterým není lhostejné dění ve společnosti.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

V minulosti se na pódiích Budějovického Majálesu objevila jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, The Feud /uk/, Rocky Leon /usa/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, Bonus, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Sporto, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Puding pani Elvisovej /sk/ nebo Čoko Voko, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual.

© 2003 — 2014 Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580
© 2014 — ∞ Budějovický Majáles, z. s., Česká 142/64, 370 01 České Budějovice, IČ: 033 47 371
Kontakty  |   Press